Hugh Laurie

Hugh Laurie Foto: Profimedia.cz/20thCentFox/Courtesy Everett Collection

Už jste viděli představitele Dr. House nahého? Takhle se kdysi proháněl po ulici

Oblíbený herec Hugh Laurie letos oslaví už 60. narozeniny. Charismatický Brit proslul především jako hvězda seriálu Dr. House. Nebylo by však fér spojovat jej s jedinou rolí.

Hugh se v seriálu Dr. House poprvé objevil v roce 2014 a v roli nekonvenčního lékaře s nevybíravými způsoby vydržel osm sezón. Jako Gregory House se dočkal obrovské popularity, seriál mu zajistil rovnou tři Zlaté glóby.

Kariéra Hugha Laurieho samozřejmě začala dlouho před natáčením Dr. House a pokračuje i po jeho skončení. V roce 2000 si například zahrál v komedii Možná, miláčku, na jejíž natáčení jen tak nezapomene. Po Londýně se tehdy proháněl úplně nahý. „Scénu jsme začali zkoušet v šest ráno. Celé natáčení trvalo tři hodiny, tak to prostě u filmu chodí,“ zavzpomínal herec.

Hugh Laurie dostal velkou hereckou příležitost také ve filmu Pan Pip (2012). Ten můžete dnes od 21 hodin vidět v programu Televize Seznam. Zahrál si zde učitele, který dětem v občanskou válkou zmítaném státě Papua - Nová Guinea předčítá Dickensovu knihu Nadějné vyhlídky.

Herec se obnažil při natáčení filmu Možná, miláčku.

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků