Což takhle dát si špenát (1977) patří ke slavným Vorlíčkovým komediím. Na snímku Helena Růžičková (vlevo) s Ivou Janžurovou

Což takhle dát si špenát (1977) patří ke slavným Vorlíčkovým komediím. Na snímku Helena Růžičková (vlevo) s Ivou Janžurovou Profimedia.cz

7 nezapomenutelných filmů a seriálů Václava Vorlíčka (✝88): Máte raději Arabelu, nebo snad Popelku se Šafránkovou?

Odchodem Václava Vorlíčka (✝88) přišla česká kinematografie o obrovskou osobnost. Legendární režisér je podepsán pod celou plejádu nezapomenutelných filmů i seriálů, které dodnes baví a těší televizní a filmové diváky všech generací.

Na svém kontě má legendární pohádku Tři oříšky pro Popelku, která navždy proslavila Libušku Šafránkovou (✝68), ale i vtipné sci-fi komedie Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (zde dostala opět prostor Libuška Šafránková v tandemu s Jaromírem Hanzlíkem) či bláznivý filmový počin Což takhle dát si špenát s úžasným Vladimírem Menšíkem, Jiřím Sovákem a Ivou Janžurovou (81).

Zapomenout nesmíme ani na další klenot české kinematografie Pane, vy jste vdova!, kde opět excelovali Janžurová se Sovákem a Menšíkem, ale i Olga Schoberová (80) s Helenou Růžičkovou a dalšími oblíbenými herci. A kdo by si nepamatoval tak populární Dívku na koštěti s Petrou Černockou (73) v hlavní roli?

Pohádkové příběhy všeho druhu ostatně byly Vorlíčkovou doménou. A to i v seriálové podobě. Arabela s kouzelným prstenem i Létající Čestmír patří k hojně reprízovaným televizním seriálům.

A který filmový počin Václava Vorlíčka se nejvíc líbí vám? Hlasujte v anketě pod článkem. 

Který filmový či seriálový počin režiséra Václava Vorlíčka patří k vašim nejoblíbenějším?

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků