Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec Michaela Feuereislová

Tomáš Plekanec se pustil do boje o milióny a podal žalobu, informují kanadská média

Hokejista Tomáš Plekanec (38) podal podle webů La Presse a Montreal Gazette žalobu kvůli půjčce společnostem produkujícím film The Perfect Kiss s Lucií Vondráčkovou (40) v hlavní roli.

Půjčku na film ve výši 200 tisíc kanadských dolarů, což je asi 3,4 milióny českých korun, měl hokejista v roce 2016 poskytnout dvěma společnostem, La Presse konkrétně zmiňuje pouze společnost Marcova Productions, za níž má stát režisérka zmíněného filmu Martina Adamcová alias Tina Adams. Podle Montreal Gazette mělo jít o půjčku na dva roky s šestiprocentní roční úrokovou sazbou. Poskytnuté finance (plus úroky a soudní výlohy) chce hokejista zpět.

Společnosti přitom měly advokáty Plekance informovat, že závazky plynoucí z půjčky byly převedeny na třetí stranu (za tou má podle La Presse stát také Adamcová), a to s hokejistovým souhlasem. „Úvěr byl převeden samotným panem Plekancem 19. února 2017,“ cituje web „četařku Babinčákovou“. To však Plekanec popřel.

Podle Adamcové má být žaloba „osobní pomstou Lucii Vondráčkové“. „Pan Tomáš Plekanec nebude veřejně komentovat prohlášení a názory paní Adamcové, které jsou uvedeny v dotyčném článku. Bude mít příležitost odpovědět na ně a včas předložit svou verzi skutečností v rámci probíhajícího soudního řízení,“ řekl webu eXtra.cz, který na kauzu upozornil, hokejistův kanadský právník Martin Côté.

Film The Perfect Kiss byl loni uveden ve Spojených státech, v České republice i v Kanadě, úspěchu se ale u diváků ani u kritiků nedočkal. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků