Dvaatřicetiletá Dana trpí nadměrným ochlupením.

Dvaatřicetiletá Dana trpí nadměrným ochlupením. Profimedia.cz

Žena trpící nadměrným ochlupením po letech odložila žiletku. Takhle se partnerovi líbí nejvíc

Dnes dvaatřicetiletá Dana měla poměrně složité dětství. Už jako osmileté holčičce jí začaly růst tmavé chloupky na nohou, a protože vyrůstala na Floridě, kde je teplé počasí, spolužáci si toho brzy všimli - a začali se jí smát. Od 12 let si upravovala obočí a začala holit chloupky nad horním rtem.

Postupně přibývaly i další části těla, které dívka upravovala. Prsty na nohou, nohy, třísla, břicho, podpaží, paže, ruce i prsty na rukou. Od obočí k patám, dalo by se říct. Postupem času se z toho stala rutina, bolestivá, obtížná a časově náročná. V 27 letech se Dana rozhodla vyzkoušet laser, zákrok ale byl podle ní bolestivý a nepřinesl slibovaný efekt.

Přijmout vzhled těla Daně pomohl až přítel Steve. „Když mi partner řekl, ať s holením přestanu, myslela jsem, že žertuje. Nemohla jsem uvěřit tomu, že bych mu připadala atraktivní. Zeptal se mě: ‚Proč se holíš?‘ Já si nikdy nemyslela, že by byla i jiná možnost,“ svěřila Dana. „Pomohl mi postavit se mé nejistotě ohledně ochlupení. Pokaždé, když jsem se cítila hnusná, poslala jsem mu fotku a on napsal, že jsem krásná a ubezpečil mě, že se nemusím holit. Nemyslím si, že bych bez jeho podpory někdy odložila žiletku.“

Testy nakonec prokázaly, že Dana trpí tzv. hirsutismem, poruchou, kvůli níž je nadměrně ochlupená i na místech, kde to u žen není běžné.

Svůj příběh a fotky trojnásobná matka, dnes žijící v Portlandu, sdílí na instagramovém profilu a říká, že se dnes cítí mnohem sebevědoměji než kdy dřív. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků