Lake Malawi - Friend Of A Friend

Česko pošle na Eurovizi zpěváka, který viděl světlo na konci tunelu: Naváže s touto písní na loňský úspěch?

28. ledna 2019 15:17

Loňský ročník Eurovize byl pro Česko mimořádně úspěšný. Mikolas Josef (23) skončil na šestém místě, což byl pro naši hudební scénu historicky nejlepší výsledek. Letošním reprezentantem je kapela Lake Malawi s písní Friend of a Friend.

Finále Eurovize se po vítězství izraelské zpěvačky Netty uskuteční v Tel Avivu. Česko bude reprezentovat Albert Černý se svou kapelou. Píseň Friend of a Friend získala nejvíce bodů z osmi domácích finalistů.

„Chtěl bych v prvé řadě poděkovat našim fanouškům, lidem z České televize, kteří s námi hodně protrpěli, a všem mým konkurentům, kteří vytvořili skvělou atmosféru,“ reagoval bezprostředně po vyhlášení Albert a dodal: „Nebudu lhát, je to pro mě splněný sen. Když jsem tu písničku složil, tak jsem uviděl světlo na konci tunelu a říkal jsem si, že by to mohl být odrazový můstek do celého světa. Pevně věřím, že tomu tak bude.“

O vítězi rozhodovala veřejnost i odborná porota. Pokud by hlasovali jen fanoušci, uspěl by zpěvák Jakub Ondra. Nejvyšší souhrnné skóre však měli Lake Malawi a dostali šanci vystoupit v Izraeli. 

Má kapela Lake Malawi šanci uspět na Eurovizi?

Jiří Čeladník , Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků