Emily Blunt a John Krasinski

Emily Blunt a John Krasinski Profimedia.cz

Takhle se na ceremoniál sladil slavný herecký pár, který šokoval svět děsivým filmem

Nejen Bradley Cooper (46) loni dokázal ve filmu Zrodila se hvězda zazářit zároveň jako herec i režisér. Před i za kameru se postavil také John Krasinski (39), který zaznamenal obrovský triumf s hororem Tiché místo.

Herec, jehož proslavil komediální seriál Kancl, se rozhodl diváky pořádně potrápit. Do znepokojivého snímku o rodině, která žije kvůli obavám z ničivých monster v naprosté tichosti, obsadil sebe i svou manželku Emily Blunt (38) a vytvořil postapokalyptický horor s tísnivou atmosférou.

Krasinského Tiché místo bylo trefou do černého. Film, jehož náklady činily pouhých 17 miliónů amerických dolarů, v kinech celosvětově utržil téměř 350 miliónů. Na příští rok už je ohlášeno pokračování.

S filmem nebyli spokojení jen diváci, ale také kritici, kteří nešetřili chválou. Tiché místo uspělo i na udílení Critics´ Choice Awards v kategorii horor/sci-fi. I když Krasinski natočil jeden z nejděsivějších filmů uplynulého roku, nešlo mu primárně o to publikum vystrašit.

„Chtěl jsem natočit film o lásce a zanechat poselství pro své děti. A toho bych nikdy nemohl dosáhnout bez své životní lásky,“ vzdal John během děkovné řeči hold své ženě Emily, s níž se sladil do bílé barvy. Manželé spolu mají čtyřletou Hazel a dvouletou Violet. Rodiče jim ale film Tiché místo nejspíš jen tak nepustí. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků