Barbora je úspěšnou českou plavkyní.

Barbora je úspěšnou českou plavkyní. Michaela Feuereislová

Tohle není modelka: Usměvavá brunetka je úspěšnou českou plavkyní. A jednou z nejkrásnějších sportovkyň

Nevyniká pouze svými výkony v plavání, Barbora Seemanová (18) se bez nadsázky dá označit za jednu z nejpůvabnějších českých sportovkyň. Mladičká reprezentantka si uvědomuje, že ji lidé znají hlavně v plavkách, do společnosti ale ráda sportovní oblečení vynechá. „Ráda se hezky oblékám a vybírám si outfity. Baví mě to,” uvedla dvojnásobná vítězka letních olympijských her mládeže.

Na zájem médií si osmnáctiletá dívka pomalu zvyká. „Už to není jako v mých patnácti, kdy jsem byla ze všeho vyděšená. Člověk sbírá zkušenosti a začíná si na to zvykat,” rozpovídala se Barbora na akci, kde japonská značka aut oznámila spolupráci s olympijskými sportovci. „Tohle je příjemná příležitost a jsem moc ráda, že můžu být součástí tohoto projektu.”

Díky svému půvabu by mohla juniorská mistryně Evropy konkurovat modelkám. Na focení ji ale příliš neužije, prý na takové věci nemá časovou kapacitu. „Už jsem byla oslovena jedním časopisem, abych nafotila fotky ve stylu Pobřežní hlídky, ale nedopadlo to dobře. Já na tyhle věci nemám čas. Ten dělím mezi školu a plavání,” krčí rameny Seemanová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků