Zdeněk Troška má scénář na nový pohádkový příběh.

Zdeněk Troška má scénář na nový pohádkový příběh. Herminapress

Bez filmů Zdeňka Trošky by snad ani nebyly Vánoce: Pro své fanoušky už oblíbený režisér chystá tuto novou pohádku!

24. prosince 2018 16:40

Ačkoliv Zdeněk Troška (65) Vánoce nemá rád, bez jeho pohádek si snad tento sváteční čas už ani nedovedeme představit. Mezi nejoblíbenější jednoznačně patří Princezna ze mlejna nebo Z pekla štěstí, u nich ale tento rodák z jižních Čech zdaleka neskončil. Letos v lednu se v kinech objevila další Troškova úspěšná pohádka Čertoviny a už teď se chystá natočit další kouzelný příběh.

„Před čtyřmi dny jsme odevzdali scénář na novou pohádku. Jmenuje se Zakleté pírko a prozradím všem, že se na konci vezmou,“ promluvil o novém filmu zatím tajemně režisér, kterému stále nedochází nápady. Inspiraci totiž hledá všude možně, nejčastěji však v antikvariátech, kde nachází plno národních pokladů.

„Pohádky miluju od dětství. Chodím po antikvariátech a hledám pohádkové knížky. A pokud jsou napsané s láskou, tak jsou krásné. Když se ale k tomu někdo postaví jako k zakázce a kšeftu, tak se to povést nemůže, protože pohádka musí být napsaná s láskou,“ řekl Super.cz Troška na křtu nové knihy herečky Báry Fišerové (40), s níž spolupracoval na filmové sérii Kameňák i na pohádce Čertova nevěsta.

„Víme o sobě leta letoucí. Je to úžasná profesionálka. Pamatuji si i na její absolventské představení v divadle, kde byla naprosto strhující,“ vystřihl poklonu herečce. 

Štěpánka Bínová , Super.cz


Časová osa článků