Zdeněk Troška má scénář na nový pohádkový příběh.

Zdeněk Troška má scénář na nový pohádkový příběh. Herminapress

Bez filmů Zdeňka Trošky by snad ani nebyly Vánoce: Pro své fanoušky už oblíbený režisér chystá tuto novou pohádku!

Ačkoliv Zdeněk Troška (68) Vánoce nemá rád, bez jeho pohádek si snad tento sváteční čas už ani nedovedeme představit. Mezi nejoblíbenější jednoznačně patří Princezna ze mlejna nebo Z pekla štěstí, u nich ale tento rodák z jižních Čech zdaleka neskončil. Letos v lednu se v kinech objevila další Troškova úspěšná pohádka Čertoviny a už teď se chystá natočit další kouzelný příběh.

„Před čtyřmi dny jsme odevzdali scénář na novou pohádku. Jmenuje se Zakleté pírko a prozradím všem, že se na konci vezmou,“ promluvil o novém filmu zatím tajemně režisér, kterému stále nedochází nápady. Inspiraci totiž hledá všude možně, nejčastěji však v antikvariátech, kde nachází plno národních pokladů.

„Pohádky miluju od dětství. Chodím po antikvariátech a hledám pohádkové knížky. A pokud jsou napsané s láskou, tak jsou krásné. Když se ale k tomu někdo postaví jako k zakázce a kšeftu, tak se to povést nemůže, protože pohádka musí být napsaná s láskou,“ řekl Super.cz Troška na křtu nové knihy herečky Báry Fišerové (40), s níž spolupracoval na filmové sérii Kameňák i na pohádce Čertova nevěsta.

„Víme o sobě leta letoucí. Je to úžasná profesionálka. Pamatuji si i na její absolventské představení v divadle, kde byla naprosto strhující,“ vystřihl poklonu herečce. 

Štěpánka Bínová , Super.cz


Časová osa článků