Harry a Meghan krátce poté, co se ve Windsoru vzali.

Harry a Meghan krátce poté, co se ve Windsoru vzali. Profimedia.cz

Vévodkyně Meghan prožila přelomový rok: Tohle jsou jeho zásadní momenty

V médiích loni nebylo snad skloňovanějšího jména než toho, které nosí Meghan Markle, respektive vévodkyně ze Sussexu. Svatba s princem Harrym a následné oznámení těhotenství z ní udělaly nejdiskutovanější členku britské královské rodiny.

Květnová svatba Harryho a Meghan by se dala beze sporu označit za „svatbu roku“. Konala se ve Windsoru, sjeli se na ni nejen evropští monarchové a smetánka, sledovaly ji milióny lidí po celém světě. Zkrátka královská podívaná.

Zúčastnila se jí pouze matka Meghan Doria Ragland, otec, údajně kvůli zdravotním problémům, nikoli. K oltáři ji dovedl tchán princ Charles.

Meghan lákala pozornost nejen jako nevěsta, ale i poté, jako módní ikona. Podle webu Lyst se dokonce stala nejvlivnější Britkou v oblasti oblékání. Její styl si našel fanynky napříč kontinenty. Že má skutečně velký vliv, mimo jiné ukázaly prázdné e-shopy australských značek poté, co se v jejich kouscích ukázala.

Jako vévodkyně ze Sussexu Meghan loni absolvovala první oficiální návštěvu Austrálie, Nového Zélandu, Fidži a Tongy. Na každém ze jmenovaných míst na ni byla upřena enormní pozornost. Částečně proto, že je stále ještě, řekněme, „neokoukanou“ členkou rodiny, nováčkem, ale hlavně proto, že v úvodu cesty bylo oznámeno, že bývalá americká herečka je těhotná a princ Harry se tak letos stane poprvé otcem. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků