Sára Saudková o focení v přírodě Super.cz

Když se nechce modelům, svlékne se v mrazivém počasí sama: Sára Saudková se nebojí ani ledové vody

18. listopadu 2018 15:53

Fotografka Sára Saudková přišla okouknout konkurenci, takže jsme se potkali na výstavě fotografií Šumavy. Hory sama miluje, ale když už na nich fotí, tak nikoli krajinky, ale objekty. A nejraději, když už není moc hezké počasí. Pro modely trochu nepříjemné.

„Rozdíl mezi tím, když fotíte hory nebo ženská těla není zase tak velký. Akorát ta hora nestárne a sluší jí jakékoli rozměry. Ale v mém případě si také vybírám lidi různého věku, podob i rozměrů, protože mě to tak baví,“ usmívala se Sára.

„Ale k horám mám srdečný vztah, jsem turista a chodec, nedávno jsem byla i v Tatrách, a i na tu Šumavu se ráda podívám, ale až bude mimo turistickou sezónu. Číhám na okamžiky, když jsou lidi zpruzení, že venku fouká a prší a jsou zalezlí doma. Právě v takové chvíle vyrážím,“ vysvětlila.

V takovém počasí také ráda fotí. „Moji modelové mají trošku drsnou školu, jsou otužilí, nic jiného jim nezbývá, ale tváří se, že to dělají z lásky k fotografii. Ale když je nejhůř, jsem schopná obětovat i sama sebe,“ upřesnila.

Sářiny snímky jsme mohli vidět na kolektivní výstavě k výročí Andyho Warhola, kde byla zastoupena několika snímky. „Zda bude v Čechách i sólová výstava, se zatím nechme překvapit. Zatím je to spíš v cizině,“ uzavřela.

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků