Mireille Mathieu natočila videoklip v prostorách Pražského hradu.

Mireille Mathieu natočila videoklip v prostorách Pražského hradu. Foto: JVS group

Může si lokace vybírat, ale zamilovala si českou metropoli: Mireille Mathieu natočila videoklip v prostorách Pražského hradu

Francouzská šansonová legenda Mireille Mathieu, která na hudební scéně působí již více než pět dekád, nedávno natočila nový videoklip. Snímek k písni Le premier regard d'amour vznikl v historických prostorách Pražského hradu. Naši metropoli si zpěvačka, která si může lokace vybírat, zamilovala.

Píseň Le premier regard d'amour pochází z alba Mes Classiques, které chystá Mathieu vydat v listopadu tohoto roku. Videoklip vznikl v rámci natáčení nových skladeb umělkyně, které realizovala v Praze. Mireille Mathieu přijede se svým orchestrem opět do Prahy 8. března 2019 a na jejím koncertě jistě zazní i tato píseň. Vystoupí společně s doprovodným orchestrem a vokalisty. Zahraje svoje neznámější písně a jistě také novinky z alba Made in France, podle kterého se celé turné jmenuje.

Mireille Mathieu je přímou nástupkyní ikonické Edith Piaf, a je často označována jako pokračovatelkou jejího odkazu. V současné době se jedná o poslední žijící zástupkyni žánru zvaný šanson, jehož kolébkou je Francie. Do paměti fanoušků se zapsala díky slavným skladbám Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été, ale také typickým účesem, který se stal ve své době módním hitem.

Během své kariéry stihla Mathieu koncertovat na všech kontinentech světa a je také známá tím, že dokáže zpívat v několika světových jazycích. Spolupracovala například s hvězdami jako Julio Iglesias, Frank Sinatra, Tom Jones, Paul Anka ale i nedávno zesnulý Charles Aznavour. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků