Jan Smigmator (vlevo) a Mitch Winehouse se svou podporovatelkou a přítelkyní Laurou Jane Butler

Jan Smigmator (vlevo) a Mitch Winehouse se svou podporovatelkou a přítelkyní Laurou Jane Butler Foto: Archiv J. Smigmatora

Český zpěvák natočil album s otcem Amy Winehouse (✝27). Podpořila je i dvojnice slavné zpěvačky

Když se český zpěvák Jan Smigmator loni hudebně propojil s otcem Amy Winehouse (✝27), swingařem Mitchem Winehousem, zajiskřilo to tak, že se rozhodli ve spolupráci pokračovat. Výsledkem je celé album, které natočili při příležitosti 120. výročí narození hudebního skladatele George Gershwina. Jmenuje se Smigmator – GERSHWIN – Winehouse.

Desku Smigmator představil nejen v Česku, ale minulou neděli spolu s Winehousem také ve vyprodaném londýnském jazzovém klubu.

Album má i charitativní podtext, část nákladu bude věnována Amy Winehouse Foundation a výtěžek z prodeje cédéček i elpíček půjde na podporu nadačních projektů. „Ve prospěch Amy Winehouse Foundation jsme prodali více než 100 kusů CD! Lepší londýnskou premiéru jsem si rozhodně nemohl přát,“ řekl Smigmator s tím, že na nadaci šel i kompletní výtěžek z koncertu.

Velkou podporovatelkou nadace je i britská zpěvačka Laura Jane Butler, která je dvojnicí Amy. S rodinou Winehouseových se dlouhodobě přátelí a nadaci v průběhu let věnovala více než 40 tisíc liber. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků