Zleva Kaya Szulczewska, Sonia Cytrowska a Alex Wortex

Zleva Kaya Szulczewska, Sonia Cytrowska a Alex Wortex Foto: Super.cz/Profimedia.cz

6 veřejně známých žen, které se neholí. Chlupatá těla propagují dcery popových hvězd i výstřední slovenská celebrita

30. září 2018 13:27

Na ženy, které se neholí, panují různé názory. Někteří ochlupení na ženském těle považují za odpudivé, často jako argument zaznívá, že to není hygienické, jiní vyznávají liberální stanovisko s tím, ať každý činí, jak je mu po chuti, další k neholení přímo vybízejí. Propagátorky tento trend našel i mezi veřejně známými ženami.

Je přitom zajímavé, že momentálně asi nejslavnější celebrity, které tento trend vyznávají, jsou z mladé generace, která kultu dokonalosti, k níž se obvykle řadí i hladce oholené nohy, podléhá nejsnáze. Paris Jackson (20) i Lourdes Leon, dcera popového krále Michaela Jacksona, respektive popové královny Madonny, si však jdou vlastní cestou a ta rozhodně není lemovaná použitými holicími strojky. Druhá zmíněná zarostlé podpaží i nohy zúročila i v módní kampani. Z ranku celebrit je i herečka, která si říká Mon´Ique a jejíž tmavé chloupky jsou na červeném koberci vidět už zdálky.

Trend zarostlých ženských těl už si prorazil cestu i na sociální sítě, kde sbírá čím dál více příznivců. Hlasitými propagátorkami jsou krajanky Sonia Cytrowska a Kaya Szulczewska, které snímky neoholených partií, nohou, podpaží, ale i klínů, inspirují další ženy, jež se odmítají podvolit údajnému kosmetickému diktátu hladkých těl. „Ochlupení je přirozenou částí ženského těla, zrovna jako vlasy,“ říká druhá zmíněná.

Zástupkyně neholených těl se objevila i na bratislavských módních dnech. Blogerka, která si říká Alex Wortex, dorazila v extravagantním outfitu, jenž sestával mimo jiné z kalhotek, které neměly šanci její ochlupení skrýt. 

Lucie Sieglová , Super.cz


Časová osa článků