Trápí vás bolesti nohou? Adjustační ponožky vám uleví

Slyšíte tento název poprvé? Nevadí. Adjustační ponožky vás zbaví bolestí, otoků nohou a skvěle fungují i při léčbě dalších komplikací. To vše úplně bez námahy ve spojení s odpočinkem. A co víc, díky jejich pravidelnému nošení své nohy ochráníte i preventivně. Pojďme se podívat na nejčastější zdravotní komplikace nohou, které trápí čím dál více lidí
Otékají vám nohy? Už brzy můžete pocítit úlevu

Otékají vám nohy? Už brzy můžete pocítit úlevu

Oteklé nohy trápí většinu dospělých lidí zejména večer před spaním. Pocit těžkých a oteklých nohou často doprovázejí i nepříjemné bolesti. Příčin otékání nohou je mnoho, od sedavého zaměstnání přes dlouhé stání, nevhodnou obuv až po nadměrnou fyzickou aktivitu. Oteklé nohy trápí také ženy v těhotenství. Ale ani u nich není třeba se s tím smířit jako s nezbytnou součástí těhotenství. Není tomu tak. I v tomto případě můžete proti oteklým nohám bojovat. Ze všeho nejdříve byste měli myslet na prevenci a neřešit komplikace až ve chvíli, kdy přijdou. Ale ruku na srdce, kdo řeší oteklé nohy v momentě, kdy je nemá oteklé? Berte to jako spíše doporučení do budoucna, aby vám nohy neotékaly později. Pak už jen stačí kombinovat 4 základní činnosti, o kterých jsme se dopodrobna rozepsali na našem blogu:

Zjistit více
nyní na Pro-nozky
Palec na noze vám začíná směřovat k ostatním prstům? Dejte si pozor na hallux valgus

Palec na noze vám začíná směřovat k ostatním prstům? Dejte si pozor na hallux valgus

Pokud se vám začíná palec stáčet dovnitř k ostatním prstům, měli byste zpozornit. Jde komplikaci jménem hallux valgus, neboli vbočený palec. Zpočátku jej jen těžko zpozorujete, ale postupně vám palec začne více směřovat k ostatním prstům a naopak kloub vystupovat. Pokud si myslíte, že jde pouze o estetickou vadu, jste na omylu. Vbočené palce doprovází stažený sval plosky, zkrácený přitahovač palce a nepříjemné bolesti a křeče. Nepříjemný pocit budete mít i v uzavřené obuvi, která vás bude tlačit. Bez jakéhokoliv řešení této komplikace by vás dříve nebo později čekal operační zákrok. Naštěstí mu můžete v některých případech předejít. Stačí pravidelně provádět několik cviků v kombinaci s nošením Adjustačních ponožek a pocit úlevy se brzy dostaví.

Zjistit více
nyní na Pro-nozky
Toužíte po úlevě od bolestí? Vyzkoušejte Adjustační ponožky

Toužíte po úlevě od bolestí? Vyzkoušejte Adjustační ponožky

Výše zmíněné komplikace vám v rámci léčby a prevence pomohou vyřešit Adjustační ponožky. Jedná se o speciální ponožky, které nemají plnou špičku, ale jsou zakončeny meziprstními oddělovači. Díky tomu protahují prsty, pomáhají prokrvení a uvolňují napětí a stres. To vede ke zlepšení krevního oběhu, odstranění bolestí nohou a zbavení otoků. Řada fyzioterapeutů po celé České republice zařadila Adjustační ponožky do svých rehabilitačních metod a doporučují je právě nejen na zmírnění bolestí, ke správnému postavení nohou či k předcházení operacím, ale hlavně preventivně. Ponožky nejsou určeny pro běžné chození naboso ani v botách. A kvůli meziprstním oddělovačům byste se s nimi do bot dostali jen stěží. Doporučujeme je nosit během odpočinku, případně během spánku.

Zjistit více
nyní na Pro-nozky
Chraňte si své nohy!

Chraňte si své nohy!

Máte rádi své nohy? Neřešte problémy až ve chvíli, kdy přijdou. Snažte se chránit zdraví vašich nohou preventivně. A v tom vám Adjustační ponožky pomohou. Vždyť si díky nim můžete ušetřit nejen nepříjemné bolesti, ale také návštěvy lékařů a operačních sálů. Nepodceňujte zdraví svých nohou. Od zdraví nohou se odvíjí zdraví celého těla.

Koupit
nyní na Pro-nozky za 590 Kč včetně DPH

Časová osa článků