Michael Caine ve filmu Králové zlodějů

Michael Caine ve filmu Králové zlodějů Foto: archiv Bioscop

Petr Jákl získal pro velkofilm o Janu Žižkovi další světovou hvězdu: Zahraje si v něm oscarový herec z Batmana

Herec známý ze snímků Pravidla moštárny, Mládí, Batman začíná a mnoha dalších, si ve filmu zahraje jednu z nejvýraznějších rolí, fiktivní postavu Lorda Borše, pravou ruku krále Václava IV. a bojovníka za práva obyčejných lidí.

„Do poslední chvíle jsem nevěřil, že si Michael Caine ve filmu opravdu zahraje a navíc jednu ze zásadních rolí. Když mi ale o víkendu zavolal a řekl mi, jak moc se na natáčení těší, tak jsem pomalu začal věřit, že se zázrak stává skutečností. Michael Caine je pro mě naprostá legenda a ani ve snu bych si nedokázal představit, že budu mít někdy tu čest režírovat film, ve kterém bude hrát,“ prozradil režisér a producent Petr Jákl.

Dvojnásobný držitel Oscara Michael Caine hrál ve více než stovce filmů. Spolu s Jackem Nicholsonem byli v každém desetiletí od roku 1960 nominováni na Oscara. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli Caine získal za filmy Hana a její sestry (1986) a Pravidla moštárny (1999).

Nezapomenutelný byl také například v divácky úspěšné Nolanově trilogii Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal, kde ztvárnil sluhu Alfreda, nebo ve filmech Podfukáři, Interstellar, Kingsman: Tajná služba, Dokonalý trik či Potomci lidí. Zahrál si také v komediálním dramatu Mládí (2015), za nějž obdržel Evropskou filmovou cenu pro nejlepšího herce. Od října můžeme v českých kinech Michaela Caina vidět v pravdivém příběhu o jedné z největších loupeží diamantů v britské historii ve filmu Králové zlodějů. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků