Štefan Margita a Hana Zagorová s neteřemi

Štefan Margita a Hana Zagorová s neteřemi Foto: archiv Hany Zagorové

Zagorová a Margita měli na dovolené panický strach o neteře

Hana Zagorová (73) a Štefan Margita (63) vlastní děti sice nemají, na dovolené ve Španělsku ale zažili, co to je mít dvě dcery v nebezpečném věku a bát se o ně. Dovolenou v jejich bytě u Malagy s nimi totiž trávily Margitovy neteře.

"Přijela za námi rodina, brácha s dětmi, a tak jsme se jim celou dobu věnovali. Holkám je sedmnáct a osmnáct let a jsou v tom nejnebezpečnějším věku. Samozřejmě, že chtěly každý večer na diskotéku a my na ně do dvou do tří ráno čekali, až se vrátí, a do té doby zažívali šílený strach. Holky jsou nádherné a nikdy nevíte, co se může stát a ještě navíc v cizině," líčí Margita (63).

Jedna z nich navštívila manžele i v Praze a ti ji tady připravili hned dvě překvapení. "Štefan ji vzal na Carmen s Luckou Bílou, sám to ještě také neměl možnost vidět a byli oba nadšení. No a já jí pak ještě splnila velkou touhu nechat se ostříhat od mého kadeřníka Oskara," říká Zagorová (73).

Slavný pár se zdrží v Praze jen chvíli, Hana má za sebou úspěšný recitál v Divadle Kalich, Štefana čeká v neděli koncert ve Španělském sále Pražského hradu s hostem Kateřinou Šmídovou Kalvachovou za klavírního doprovodu Katariny Bachmanové. Je prvním ze série galakoncertů, na nějž zbývá už jen pár vstupenek, a ty budou k dostání na Hradě.

Za organizací stojí impresário Jiří Kováč, jenž v průběhu roku slibuje další naše i zahraniční hvězdy. "Se svým recitálem vystoupí na Pražském hradě například v dubnu jedna z nejlepších sopranistek světa Anda-Louise Bogza, v červnu pak půvabná sopranistka Olga Romanko, v říjnu Václav Hudeček nebo v listopadu nová tenorová hvězda Pavol Breslík," vypočítává Kováč.

Slavný tenor Margita (63) se v Praze v letošním roce představí poprvé a naposledy. Pak už vyráží do světa. "Čeká mě Madrid, San Francisco, kam se mnou na celý měsíc jede i Hanka, Santiago de Chile, Mnichov, New York a další, protahuje se to až do roku 2013. Na jeden koncert v Praze ale ještě myslím, před Vánocemi v Kalichu. Bylo to něco jiného, než na co jsem zvyklý, a já mám rád všechno, co je jiné. Bylo to intimní, mělo to atmosféru, publikum bylo na dosah, to se mi moc líbilo," uzavírá Margita (63). 

Gabriela Wolfová


Časová osa článků