Z bezdomovce se vyklubal dědic obchodního impéria

Jerry Winkler (28) žil na ulici, když zjistil, že je jediným synem a dědicem velmi bohatého obchodníka. "Jeden den spíte na ulici a pár dní poté už máte byt rovnou v centru Amsterdamu. Tak se prostě dá žít," řekl mladý dědic reportérům BBC.

Jerry měl velmi těžké dětství. Když matce lékaři zjistili nádor na mozku, poslala synka žít s mužem, o němž si mladík myslel, že je to jeho otec. S novou rodinou ale nevycházel a skončil v náhradní péči.

Během následujících pěti let prošel celou řadou náhradních domovů a pomalu vklouznul do života lidí bez domova, drobných krádeží a drog.

Až při nedávné rodinné hádce Jerry zjistil, že člověk, o němž si myslel, že je jeho otec, jím vlastně není. "Napřed vám umře máma a pak vám táta řekne, že vlastně není vaším rodičem," shrnul situaci Winkler.

Mladý bezdomovec se tedy vydal hledat svého biologického otce. Ukázalo se, že to byl Alfred Winkler, velmi bohatý obchodník, který zemřel bez zjevných dědiců. Test DNA rodinný vztah potvrdil. Toto zjištění od základů změnilo Jerryho život. Teď si našel slušný dům a zděděné peníze používá na pomoc bezdomovcům. 


Časová osa článků