Zahájení 53. ročníku MMF KV Video: Novinky.cz

V Karlových Varech odstartoval filmový festival. Tohle bylo k vidění na červeném koberci

V Karlových Varech odstartoval 53. ročník mezinárodního filmového festivalu, svátek všech fandů kinematografie. Na červený koberec se samozřejmě nedostanou všichni, protože ten je vyhrazen hvězdám, ale podívat se na něj můžete na záznamu přímého přenosu.

Hlavní hvězdou zahájení, která přijela na pozvání prezidenta festivalu Jiřího Bartošky (74), byl herec Tom Robbins, jenž dorazil již den předem se svojí partnerkou Gratielou Brancusi. Ve Varech už stihl ochutnat Becherovku a těší se na to, že zde uvede nejen svůj nejslavnější film Vykoupení z věznice Shawshank, ale také zde zahraje se svojí kapelou.

Něžné pohlaví, pokud jde o zahraniční hosty, zastoupila skandinávská herečka Trine Dyrholm. Severskou valkýru jsme mohli vidět mj. ve filmu Králova řeč a na festivalu představí snímek, v němž si zahrála múzu nejen Andyho Warhola, zpěvačku Nico.

Na slavnostní ceremoniál, o jehož výtvarnou koncepci se po třiadvacáté postarali bratři Cabanové, dorazily i české hvězdy stříbrného plátna. Jak jim to slušelo, uvidíte na videu.

Více o programu a nominovaných snímcích na festivalu najdete zde

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků