Jana Fabiánová v projektu The Infinite Seas

Bývalá účastnice Rozjezdů pro hvězdy dělá hudbu v Americe. Tento klip vás nejspíš překvapí

25. června 2018 21:30

Mnozí si ji pamatují ještě jako účastnici pěvecké soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Od té doby ale Jana Fabiánová udělala mnoho změn v soukromé i pracovní rovině. Dcera Nadi Urbánkové se přestěhovala do Spojených států, usadila se v Los Angeles, kde se věnuje hudbě a malování a od popíku přešla k alternativnějším stylům. Dříve se zde účastnila i reality show.

Fabiánová působí v projektu The Infinite Seas. Skupina byla minulý rok v USA nominována na cenu Hollywood Music in Media Awards v kategorii Best Alternative Rock Song a letos partička ve stejné kategorii zvítězila se svým singlem Dark Lightning na hudebních cenách Akademia Music Awards. Producentem projektu, skladatelem a kytaristou projektu je Janin snoubenec, Američan s indickými kořeny Dino Bose. „Před dvěma lety nás spojila hudba, Dino mě oslovil ke spolupráci skrze jeden americký hudební server,” říká zpěvačka a herečka.

„Náš projekt The Infinite Seas je hudební sci-fi sága, takže se nedržíme pouze jednoho žánru. Hudbu přizpůsobujeme příběhu,” říká Jana, jejíž skupina se hudebně nejčastěji pohybuje ve stylech shoegaze, glam rock a drum’n’bass.

Ke klipu jsem dělala režii, střih, speciální efekty a kostýmy, jelikož mám kromě zpěvu na starost celkovou vizuální stránku.

Aktuálně skupina představuje svůj nový klip k písni Saturation, který si můžete poslechnout v článku. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků