Takhle se chovala Courtney Love na vysoké škole v Dublinu.

Takhle se chovala Courtney Love na vysoké škole v Dublinu. Profimedia.cz

Courtney Love pod vlivem drog? Podívejte, jaké šílenosti předváděla na půdě vysoké školy

Ačkoli některé univerzity nebývají na své bývalé studenty, kteří se stanou kontroverzním způsobem slavnými osobnostmi, zrovna pyšné, vysoká škola Trinity College Philosophical Society v irském Dublinu to vidí zcela jinak. Z vdovy po frontmanovi skupiny Nirvana Kurtu Cobainovi Courtney Love se škola rozhodla udělat jejich čestnou patronku. Zpěvačka na této škole v minulosti absolvovala dva semestry.

Sedmačtyřicetiletá Courtney se však do povědomí lidí nedostala jen jako členka skupiny Hole, herečka a bývalá žena Kurta Cobaina, s nímž má dnes již devatenáctiletou dceru Frances, ale především svými drogovými excesy a výstupy. Proto je docela s podivem, že se stala patronkou univerzity a částečně i pomyslným vzorem pro současné studenty školy.

Samotná Love byla z ocenění také překvapená a neskrývala svou radost. Tu však dávala najevo poněkud zvláštním způsobem. Podivně se klátila na křesle, koulela očima a předváděla komické grimasy. Aby toho nebylo málo, na svém šedém svetru lemovaném kožešinou zapomněla utrhnout visačky. 

Dagmar Plecháčová , Super.cz


Časová osa článků