Jiří Pospíšil o aktuálním stavu slavné mecenášky Super.cz

Za rok oslaví slavná mecenáška stovku. Její blízký přítel prozradil, jak se Medě Mládkové vede po úrazu

V pražském Museu Kampa byla slavnostní vernisáží zahájena výstava vybraných snímků slavného fotografa Cecila Beatona s názvem Fotograf královen.

„Výstava Cecila Beatona, který je ikonou a zakladatelem světové módní fotografie, volně navazuje na velmi úspěšnou výstavu klíčové osobnosti módního designu Manola Blahnika. Museum Kampa chce každý rok realizovat alespoň jeden výstavní projekt, který bude určitým způsobem spojen s módou či módním designem. Jdeme tak cestou světového trendu, kdy všechna významná muzea výtvarného umění dnes pojímají umění v širším slova smyslu a do svého repertoáru doplňují výstavy spojené s designem,” říká předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil.

Na akci v areálu Sovových mlýnů, který je neodmyslitelně spjatý s Medou Mládkovou, paní domu chyběla, ale podle Pospíšila měla vše pod dohledem. „Paní Medě je 99 let. I přes zdravotní problémy, které má - došlo u ní ke zlomenině a tak se hůře pohybuje - tak stále vnímá, sleduje dění kolem sebe, bydlí zde na Kampě a z výstavy má obrovskou radost,” říká europoslanec a Medin blízký přítel Pospíšil.

Mládková se po úrazu stáhla z veřejného života a je v péči ošetřovatelek. „Od určitého úrazu, který měla a který omezuje její mobilitu, se pohybuje zde na území muzea. Má zde svůj apartmán, zde žije, raduje se z výstav, které v muzeu jsou. Myslím si, že tráví pokojné a příjemné stáří,” vysvětlil nám na večírku politik a jedním dechem dodal: „Meda stále velmi sleduje českou politiku, sleduje zpravodajství, sleduje dění v muzeu. To znamená, že i když se hůře pohybuje, je stále čiperná a stále vnímá dění kolem sebe.” 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků