Bude Lejla rodit dvojčata doma, stejně jako dceru Iman?

Bude Lejla rodit dvojčata doma, stejně jako dceru Iman? Michaela Feuereislová

Lejla Abbasová čeká dvojčata. Plánuje zasloužilá máma opět rodit doma?

Když Lejla Abbasová (40) veřejně prohlásila, že svého druhého potomka přivedla na svět doma a nikoli v porodnici, rozvířila tím velkou diskuzi. Nyní je sympatická moderátorka těhotná potřetí a pod srdcem nosí dvojčata.

Když jsme se s ní potkali na happeningu Den pro mou mámu v rámci seriálu akcí Štroodl, který si vzal za cíl posílení nejcennějšího životního vztahu dětí a rodičů, tak jsme se jí při debatě o mateřství nezapomněli zeptat, jestli opět plánuje rodit v domácím prostředí.

„Rodit doma by byl ideál, ale takhle daleko teď nejdu. Moje přání a touha je rodit – prožít si přirozený porod. Budu o fyziologický porod bojovat maximálně, i když poloha dvojčat nebude ideální. V českých porodnicích se obvykle přirozeným porodem rodí jen dvojčata v jedné poloze a to je málo,” říká Abbasová.

Lejla se stane čtyřnásobnou maminkou. Má nějaký vysněný finální počet potomků? „Vždycky jsem si přála sudý počet dětí. Protože v lichém počtu je – mám pocit – pořád jeden odstrčený. A přála jsem si velkou rodinu. Ale nenapadlo mě, že já budu mít dvojčata. I když v naší rodině jsou dvojčata, trojčata i čtyřčata, čekalo se, že dvojčata budou v generaci mé maminky,” říká Lejla Abbasová. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků