Nejkrásnější královské svatby

Nejkrásnější královské svatby Profimedia.cz

Meghan s Harrym už to mají za sebou! Podívejte se na 6 nejkrásnějších královských svateb, které otřásly světem

Svatba královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu se odehrála 20. listopadu 1947 ve Westminsterském opatství. Potkali se ale už v roce 1934 na svatbě Philipovy sestřenice Mariny, princezny Řecka a Dánska. Královna se do Philipa zamilovala, když jí bylo teprve 13 let.

Grace Kelly potkala svého prince v roce 1955 během návštěvy filmového festivalu v Cannes. Princ Rainier III. ji pozval do Monackého paláce na focení. Brali se v roce 1956 v Monaku.

Svatba prince Charlese a Lady Diany Spencer se odehrála v Katedrále sv. Pavla v Londýně v červnu roku 1981. Poznali se už v roce 1977, a než ji Charles požádal o ruku, setkali se prý pouze třináctkrát.

Svatba prince Williama a Kate (40) Middleton se odehrála 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatství a na tento den byl vyhlášen v zemi státní svátek. Zasnoubili se v Keni o půl roku dříve a Kate dostala prsten po princezně Dianě.

Švédskou obdobou svatby Kate a Williama byla svatba prince Carla Philipa a Sofie Hellqvist. Ta se odehrála v červnu 2015 v královské kapli Stockholmského paláce. Se švédskou modelkou si princ začal v roce 2010, kdy byl zároveň časopisem Forbes označen za jednoho z nejvíc sexy mužů z královských rodin.

Princ Harry (38) a Meghan Markle (41) si řekli své ano 19. května 2018. Jejich vztah se provalil v říjnu 2016 a údajně je dala dohromady kamarádka. Jejich svatba se stala mezinárodní senzací. 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků