Meghan se stala manželkou Harryho.

Meghan se stala manželkou Harryho. Profimedia.cz

Tohle je nejsledovanější nevěsta letošního roku! Podívejte se na vévodkyni Meghan ve svatebních šatech

Ve městě Windsor žije trvale 32 tisíc obyvatel. Kvůli svatbě prince Harryho (38) a Meghan Markle (41) jeho populace vzrostla o sto tisíc lidí. Dějiště královské svatby je v obležení fanoušků, kteří touží alespoň na okamžik zahlédnout nevěstu se ženichem.

Do areálu hradu Windsor, v jehož kapli sv. Jiří obřad probíhá, se vejde kolem dvou tisíc pozvaných hostů, kteří museli projít přísnou bezpečnostní kontrolou. Další davy doufají, že novomanžele uvidí během projížďky v kočáře po blízkém okolí.

Meghan k oltáři místo nemocného otce přivedl princ Charles. Oblékla jednoduše řešené šaty, které pro ni navrhla Clare Keller z módního domu Givenchy. Nevěsta měla dlouhý závoj připevněný diamantovou tiárou. Původně se spekulovalo o tom, že šaty vytvoří návrháři značky Ralph & Russo. Harry a Meghan už si řekli ano a tvoří manželský pár. Z americké herečky se tak stala vévodkyně ze Sussexu.

Na svatbu dorazil herec Idris Elba, moderátorka Oprah Winfrey, tenistka Serena Williams i George Clooney s manželkou Amal. Na místě je i Pippa Middleton se zakulaceným bříškem. Nechybí ani manželé Victoria a David Beckhamovi. O českou stopu na svatbě roku se postaraly topmodelka Tereza Maxová a výživová poradkyně Gabriela Peacock. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků