Harry se dnes ožení s Meghan.

Harry se dnes ožení s Meghan. Profimedia.cz

Už je to tady! Těchto 8 věcí potřebujete vědět, než vypukne královská svatba Harryho a Meghan

Dnešní den se zapíše do dějin. Minimálně do těch britských. Princ Harry (38) vstoupí na hradě Windsor do manželství s americkou herečkou Meghan Markle (41).

Oddávající

Svatební obřad se uskuteční v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Královský pár oddá reverend David Conner. Tak snad nebude mít moc trému, ostatně bude ho sledovat jenom celý svět.

Šaty

Šušká se, že Meghan oblékne róbu za 40 tisíc liber (více než milión korun). Stále se ovšem neví, kdo šaty bude mít na svědomí. Spekuluje se o návrhářské firmě Ralph & Russo nebo šéfovi Burberry Christopheru Baileym. Šaty také musí splňovat podmínky etikety. Například minimálně na obřad musí mít nevěsta zakrytá ramena. O svatebních šatech a královské svatbě se bude diskutovat v neděli 20. května na kanále TLC, a to v pořadu Svatba Harryho a Meghan.

Dort

Svatební dort připravuje Claire Ptak, majitelka londýnského pekařství Violet Cakes. Královský pár si prý poručil citronovo-bezový dort s máslovým krémem a čerstvými květy. Jen jestli zbude na všechny přítomné.

Fotograf

Meghan s Harrym si vybrali fotografa Alexiho Lubomirskiho, který nafotil i jejich oficiální zásnubní snímky. Newyorský fotograf se nechal slyšet, že je mu nesmírnou ctí být součástí této historické události. Ostatně v jeho životopisu bude taková zakázka také vypadat dobře.

Kočár

Po obřadu v kapli sv. Jiří mají Meghan s Harrym v plánu projížďku po Windsoru ve svatebním kočáru. Pokud bude slunečno, pojedou v kočáru Ascot Landau. V případě deště zvolí prosklený kočár Scottish State Coach, který mají táhnout čtyři šedáci.

Květinová výzdoba

Za květiny královský pár docela ušetří. Má totiž v plánu použít bukové, březové a habrové větvičky, bílé růže, pivoňky a náprstníky z královských zahrad a parků v okolí Windsoru. Vše bude mít na starosti floristka Philippa Craddock.

Svatební dary

Napadlo vás někdy, co byste asi tak měli dát novomanželům, kteří už teď mají všechno? Meghan a Harry všechny svatebčany požádali, aby místo kupování dárků přispěli na jednu ze sedmi charitativních organizací, které podporují. Ty to totiž potřebují mnohem víc.

Recepce

Po projížďce Windsorem následuje obědová recepce pořádaná královnou v St. George´s Hall. Na večerní recepci je pozváno zhruba 200 hostů a odehraje se ve Frogmore House. Pořádá ji princ Charles. Tu organizuje Alex Fitzgibbons, který měl na starosti i recepci pro Kate a Williama.
 

Kristýna Bílková , Super.cz


Časová osa článků