Doba datová je tu. Češi konečně surfují levněji

Nakupování? Houbaření? Cestování? Sport? K oblíbeným koníčkům všech Čechů se přidává další – datování. Ještě před pěti lety chodil na internet z mobilu každý desátý Čech, teď už ho využívá každý druhý. A toto číslo stále roste.
www.o2.cz

www.o2.cz

Českou mobilní sítí dnes denně proteče zhruba milion gigabajtů dat – tolik dat byste spotřebovali, kdybyste se podívali na zhruba 250 000 filmů v nejvyšší HD kvalitě. „Kromě filmů či videí na YouTube využívají Češi data ve velkých objemech více na poslech hudby, sdílení fotek nebo na navigaci v mobilních telefonech,“ vysvětluje Richard Siebenstich, ředitel Komerční divize českého operátora O2.

„Pamatuji si, jak jsem musel na parkovišti pobíhat v dešti s papírovou mapou v ruce. Zuřila vichřice a já vůbec netušil, jestli jedu správným směrem. Data, mapy a chytrý telefon mi hodně ulehčily život,“ vzpomíná profesionální řidič Luboš na strasti doby analogové.

S daty spolu víc mluvíme

Jenže v mezičase již Česko vstoupilo do doby datové. Virtuální jedničky a nuly nám ulehčují život v téměř každé oblasti. Kromě rychlého přístupu k zábavě je posun znát i v tom, jak se mezi sebou vzájemně bavíme. Češi jsou totiž díky datům mnohem více v kontaktu. Telefonování z telefonní budky nebo stručné SMSky nahradily videohovory, chaty a konverzace na sociálních sítích.

Jeden příklad za všechny uvádí usměvavá padesátnice Irena z Brandýsa nad Labem. „Dcera žije v Americe, kvůli drahým letenkám se vidíme sotva jednou za rok. Mobilní internet je nejlepší způsob, jak s ní být denně v kontaktu. Já vidím alespoň na dálku vyrůstat vnoučata a ona díky Chytré síti téměř naživo viděla, jak nám na jaře začíná kvést celá zahrada,“ říká. Právě paní Irena je téměř dokonalou ukázkou toho, že mobilní data už dávno nejsou výsadou několika technologických nadšenců.

www.o2.cz

Dvakrát víc dat za vynikající cenu

Důležitost mobilních dat pro náš každodenní život si uvědomují i u operátora O2. Proto přichází s nabídkou, díky které mají data na dosah všichni Češi.  Nezáleží na tom, jestli chcete jen tak brouzdat po sítích, poslechnout si oblíbeného interpreta, být v centru dění nebo si jednoduše popovídat s blízkými a kamarády. „V O2 ode dneška nabízíme velkou porci dat za dobrou cenu. Například tarif s 10 GB dat, který bohatě stačí i náročným zákazníkům, můžete mít za 499 korun měsíčně,“ dodává Richard Siebenstich.

Neváhejte a vyzvedněte si svou datovou nadílku na jakýkoliv účel na prodejnách O2 nebo na www.o2.cz.

Anketa: Zlepšila vám mobilní data život? Jak?

Jarmila, 37, Kolín

Ano, ráda chodím běhat, ale bez hudby mě to nebaví. Díky internetu si v mobilu pustím oblíbené písničky. Speciální aplikace mi navíc spočítá kilometry i spálené kalorie.

Petr, 52, Praha

Určitě. Každý den dojíždím do práce z obce kousek od Prahy. Díky internetu v mobilu mám přehled o všech spojích. A když mi náhodou ujede ten poslední, objednám si v aplikaci taxi.

Jirka, 21, Orlová

Jasně. Studuju vysokou a kvůli brigádě nestíhám všechny přednášky. Se spolužáky si ale online sdílíme poznámky i nahrávky z výuky. 


Časová osa článků