Aňa Geislerová slaví 42. narozeniny. Jak moc se změnila?

Aňa Geislerová slaví 42. narozeniny. Jak moc se změnila? Foto: Super.cz/Česká televize, Falcon

8 pestrých filmových rolí Ani Geislerové: Podívejte se, jak temperamentní zrzka dozrála do rolí maminek

Jedna z našich nejobsazovanějších a nejoblíbenějších hereček Aňa Geislerová (45) slaví narozeniny. Pětinásobná vítězka Českého lva se tak postupně dostává do věku, kdy čím dál tím častěji ztvárňuje maminkovské role.

Z poslední doby jmenujme například Občanský průkaz, sérii Zahradnictví či sportovní drama Fair Play. Zapomenout nesmíme ani na hodně drsnou vedlejší roli ve snímku Milada, kde si zahrála komunistickou prokurátorku Ludmilu Brožovou-Polednovou, jež poslala na smrt Miladu Horákovou.

Coby patnáctiletá holka se přitom nejprve snažila prosadit jako modelka. Až o pár let později ale naštěstí pro všechny její fanoušky zvítězilo herectví. Své herecké umění naplno rozvinula ve snímku Filipa Renče (55) Requiem pro panenku, kde výborně zahrála roli čtrnáctileté Mariky, jež se nedopatřením dostala do ústavu pro mentálně choré.

Následovala celá řada dalších úspěšných rolí. Namátkou jmenujme například filmy Želary, Návrat idiota či Kráska v nesnázích (i tady už hrála maminku, byť mladšího věku). Jak se energická zrzka postupně dostávala až k rolím maminek, si připomeňte v galerii. 

Který z uvedených filmů s Aňou Geislerovou se vám líbí nejvíc?

Anna Veškrnová , Super.cz


Časová osa článků