Dvě nevěsty a jedna svatba

Mohlo to být prý ještě horší: Nová komedie, kde si zahrály Geislerová s Polívkovou, je podle tvůrců ostrá a hovadská

Na konci dubna přijde na plátna kin nová vesnická komedie režiséra Tomáše Svobody Dvě nevěsty a jedna svatba. Svoboda spolupracoval na scénáři s Marcelem Bystroněm, autorem scénáře úspěšné komedie Špunti na vodě. A při natáčení se prý museli ještě krotit.

"Scénář filmu vznikal ve spolupráci s Marcelem Bystroněm už od roku 2016, kdy jsme si řekli, že bychom chtěli vidět trochu ostřejší, řekněme "hovadskou" romantickou komedii. Sbírali jsme historky z vesnic, kam jezdíme, a postupně je skládali do příběhu," vysvětlil režisér Tomáš Svoboda.

"Osobně je mi moc líto některých historek, které se do scénáře nevešly, například příběh dlouhovlasé paní, která natírala vrata barvou v ruce a s cigaretou v ústech a kolem jela sousedka na kole a když ji pozdravila vypadla jí cigareta do té acetonové barvy, a tak jí shořely všechny vlasy," smál se režisér.

Hlavní role sester ztvárnily herečky Anna Polívková (43) a Ester Geislerová, objekt jejich zájmu pak Jaroslav Plesl. Do rolí svérázných rodičů obsadil režisér herecké manželské klasiky, Evu Holubovou (63) a Bohumila Klepla.

Anna Polívková jako Marie je typická městská single žena a úspěšná televizní moderátorka. Ve vztazích má ale bohužel dar přitahovat samé blbce. Naopak Ester Geislerová jako její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Marie přijíždí na návštěvu do rodné vesnice, kde potká svou dávnou lásku Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí. Celá věc má ale háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry.

V komedii dále uvidíme Jana Dolanského, Andreu Hoffmanovou nebo Oldřicha Navrátila. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků