Olga Menzelová s dcerou Aničkou Super.cz

Stav Jiřího Menzela se zlepšuje, i když pomalu: Dcery za ním denně chodí, aby ho zabavily. Pomalovaly mu i obličej

S Olgou Menzelovou (44) jsme se potkali na akci, kde se představovaly šperky, a vzala s sebou i starší dceru Aničku. Tudíž jsme probrali hlavně ty holčičí věci. Nezapomněli jsme ale samozřejmě na Jiřího Menzela (✝82), kterého všechny tři holky, včetně mladší dcery Evičky, chodí pravidelně navštěvovat.

Anička se nám přiznala, že si od maminky ráda půjčuje věci, a to včetně šperků. "Jednou jsem našla svoje prstýnky a další kousky v hračkách," zoufala si Olga. Ta už přišla i o část garderoby. "Půjčuju si mámina krátká trička a už nosím nějaké její boty," prozradila Anička. "Stejnou nohu ještě nemáme, ale brzy mě doroste a ví, že pro boty mám slabost a mám jich opravdu hodně, tak už si na ně brousí zuby," dodala Olga.

Došlo už samozřejmě na líčení a lakování nehtů. "Zajímavé ovšem je, že Anička zvládne pořádně nalakovat jen levou ruku, protože je pravačka, a malá Evička umí brilantně na obou dvou, a drápky už měl nalakované i náš pes," bude mít doma zřejmě talentovanou manikérku Menzelová. "Jsme takový holčičinec a je nám tak dobře," dodala.

Manžela, režiséra Jiřího Menzela, samozřejmě chodí s oběma dcerami navštěvovat do nemocnice, kde už je pomalu půl roku. "Chodíme za ním každý den a myslím, že ho to strašně těší. Zrovna nedávno mu holky udělaly takové indiánské malování, měl na tváří srdíčka a hvězdu na čele, až si pak doktor myslel, že tam má modřinu," vyprávěla nám Menzelová.

Menzelův zdravotní stav se zlepšuje. "Mám z toho velkou radost. Je na tom lépe, ta věc, která ho potkala, je mimořádně závažná, a i když ta rekonvalescence probíhá po krůčcích a byla bych ráda, kdyby to šlo mnohem rychleji, musíme mít trpělivost," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků