Renée Zellweger jako Judy Garland

Renée Zellweger jako Judy Garland Foto: Super.cz/Profimedia.cz

Renée Zellweger k nepoznání: Takhle zestárla kvůli roli hollywoodské legendy (✝47), která se předávkovala léky

21. března 2018 11:02

Jako Bridget Jonesová se Renée Zellweger (49) třikrát zakulatila. Oscarová herečka je ochotná svým postavám přizpůsobit zevnějšek. Ve filmu Judy se pro změnu ukáže jako předčasně zestárlá hvězda s pohnutým osudem.

Herečka proslulá proměnlivou vizáží přijala roli hollywoodské ikony Judy Garland. Film ji zachytí na sklonku života, kdy byla závislá na alkoholu a lécích proti bolesti. Dorotka z legendárního muzikálu Čaroděj ze země Oz se dožila pouhých 47 let, kdy se předávkovala barbituráty.

Renée Zellweger kvůli natáčení změnila barvu vlasů a v maskérně strávila několik hodin, aby vypadala starší. Ve skutečnosti přitom věkově své předloze odpovídá. Film se bude odehrávat v roce 1968, kdy se Judy rok před svou smrtí s publikem rozloučila sérií vyprodaných představení v Londýně. Na herečce, která v Hollywoodu prorazila už jako děvčátko, se bohužel projevil její nezřízený životní styl a deprese.

Ve filmu Judy se Renée předvede také jako zpěvačka, což pro ni nebude žádný problém. Svůj hudební talent prokázala už v muzikálu Chicago, který jí zajistil oscarovou nominaci. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků