Hana Zagorová Super.cz

Hana Zagorová je zase plná energie a dává šanci mladým: Písničky na novou desku jí psal Marek Ztracený

Úplně první písničku jako pražský autor poté, co přišla do Prahy, napsal pro Hanu Zagorovou (✝75) skladatel Karel Svoboda (✝68). "Bylo to na Slavíka, prvního, kterého jsem se účastnila a byla jsem pátá, s Karlem Černochem jsme byli Objevy roku, a jmenovala se Tisíc nových jmen," vzpomínala Hana Zagorová na koncertě na Pražském Hradě.

S Karlem Svobodou se pak potkala ještě mnohokrát a v repertoáru od něj písně stále má a zpívá je na svých vystoupeních."Je to třeba Gvendolína, kterou jsem úspěšně zapomněla a tady jsem ji oprášila po pětačtyřiceti letech, anebo Studánko stříbrná, kterou opravdu zpívám dodnes," doplnila. "Byla radost si s ním povídat o čemkoliv, protože byl nesmírně sečtělý a nesmírně fajn," dodala.

Nezůstali jsme ale jen u vzpomínek. Hanka je opět plná energie a plánuje nové věci. "Čeká mě nová deska, kterou jsem se už pilně učila v Londýně, kde jsem byla na tři týdny za Štefanem. Na to se hrozně těším, protože teď prožíváme to nejvíc tvůrčí období, protože se ty písničky učím a vlastně je objevuju. Dělají se aranžmá, je to krásná práce. A mám tam dvě super písničky od Marka Ztraceného (37)," dává šanci mladým zpěvačka. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků