Petr Pečený pokřtil novou desku.

Petr Pečený pokřtil novou desku. Michaela Feuereislová

Jako u suchánků: Muzikantský křest skoro bez alkoholu, drsní rockeři si naordinovali detox

Představoval si asi bujařejší mejdan, ovšem netrefil se do gusta svých kamarádů. Petr Pečený alias Doctor P.P. vydal svoje nové cédéčko s názvem Levák totiž zrovna v období, kdy se spousta jeho muzikantských přátel rozhodla pro detox.

"Já mu říkám ramadán a držím ho každoročně. Začal jsem jedním měsícem, pokračoval dvěma a teď už to táhnu třetí měsíc," svěřil nám zpěvák Vilém Čok. A jeho příkladu se chytil i kolega Kamil Střihavka (57). Zdravější životní styl začal po svém kolapsu dodržovat i Aleš Brichta (63), ten úplně seknul s cigaretami kvůli žílám.

Na tvorbě dlouho očekávaného alba spolu s Pečeným spolupracoval hvězdný profesionální tým, složený ze známých českých muzikantů a hudebníků, jako jsou Ondřej Soukup (71), Lou Fanánek Hagen (56), Lešek Wronka, Jakub Prachař, František Soukup, Jakub Ryba z kapely Rybičky 48 nebo Josef Bolan ze skupiny Mandrage.

V pořadí již osmé CD s atraktivními snímky na obalu nafotil známý fotograf Roman Černý a na titulní straně spolu s Doctorem P. P. pózují české krásky Nikol Švantnerová a Bára Mottlová. Cédéčko obsahuje dvanáct originálních písní a také píseň Bicáky, Tricáky, Kokosáče, která je už 33 týdnů jedničkou v českých rockových rádiích.

„Natáčení poslední desky bylo skvělé a moc jsem si ho užil. Měl jsem úžasný pracovní tým hudebního producenta desky Lukáše Chromka a kreativního producenta Leška Wronku. Moji kamarádi pro mne napsali bezvadné písničky, kterými teď budeme pyšně zaplňovat český rádiový éter,“ vtipkuje Petr Pečený. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků