Noc strávil s bezdomovci.

Noc strávil s bezdomovci. Foto: Televize Seznam

Nečekaný odchod z televize, obrna tváře a další změna zaměstnavatele. Známý reportér skončil mezi bezdomovci

Bez nadsázky by se dal označit za kometu veřejnoprávního zpravodajství, pak ale reportér upadl v nemilost a ke všemu se přidaly i zdravotní problémy spojené s obrnou lícního nervu – tzv. Bellovou obrnou.

Filip Horký to po odchodu z České televize nějakou dobu zkoušel jako video reportér po boku Daniely Drtinové a Martina Veselovského v jisté internetové televizi, tam se ale taky dlouho neohřál a nyní coby krizový reportér přináší dva týdny na obrazovku nové celoplošné Televize Seznam pořad Obzor Filipa Horkého, ve kterém se se svým týmem věnuje vážným politickým a sociologickým tématům. Není tedy divu, že se několikrát během natáčení ocitl v otřesných a nebezpečných podmínkách. V jednom z dílů pořadu strávil ledovou zimní noc s pražskými bezdomovci, aby zjistil, jak těžké to lidé na okraji naší společnosti mají.

„Během noci, kterou jsme s bezdomovci na ulici prožili, jsme narazili na některé, kteří tam žijí už desítky let. A přesto mě fascinovalo, jakou chuť mají se svou situací něco udělat. Obrovskou překážkou je jim ale spirála, do které jsou chyceni. Ať už jde o úřady nebo o alkohol, protože jak sami říkají, bez něj na ulici nepřežijí. Když jsem se nad tím zpětně zamyslel, bylo neskutečné představit si, že lidí, ohrožených ztrátou střechy nad hlavou, jsou v České republice statisíce,“ říká ke svému zážitku Filip Horký.

Filip a jeho tým prožili kromě noci na ulici s bezdomovci i zimu s uprchlíky na hranicích EU - v Srbsku. Zjišťovali, jak po rozsáhlém kácení vypadá poslední prales v Evropě, a ptali se vlivných postav Evropské unie, jestli existuje bruselský diktát, kterým se čeští politici rádi ohánějí. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků