Lucie byla v botanické zahradě ve svém živlu.

Lucie byla v botanické zahradě ve svém živlu. Michaela Feuereislová

Zdá se, že jí jde vše od ruky. My jsme ale odhalili něco, co se Lucii Bílé nedaří

Lucie Bílá (56) se prý už nemůže dočkat jara. K oblíbenému ročnímu období se aspoň na chvíli přiblížila během návštěvy pražské Botanické zahrady, kde společně s herečkami Ivou Hüttnerovou a Michaelou Kuklovou slavnostně zahájily výstavu orchidejí ve skleníku Fata Morgana.

Zlatá slavice zde obdivovala vše zelené a kvetoucí, neboť ona sama se z pěstitelských úspěchů příliš netěší. „Zasadila jsem ředkvičky, když uzrály, byly moc dobré, ale bohužel, tím moje snahy o pěstování skončily. Možná v budoucnu se budu této činnosti věnovat víc, teď nestíhám,“ přiznala Lucie.

Bílá má u svého domu v Otvovicích sice velkou zahradu, ale pěstitelské úspěchy zatím neslaví. Prostě není čas. Hraní a zpěv jí nedovolují, aby se, přestože má květiny a zdraví prospěšnou zeleninu ráda, této činnosti věnovala.

„Letos uplyne devět let od doby, kdy jsem zde jako první vysadila vzácnou orchidej v rámci projektu Kořeny osobností a stále si téhle pocty být první považuji. Proto jsem ráda, že tu mohu být i dnes jako patronka letošní výstavy. Tyhle květiny mám opravdu moc ráda a preferuji především ty bílé. A rozhodně ne proto, že připomínají mé jméno, prostě se mi líbí,“ se smíchem doplnila zpěvačka. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků