Rodrigo Alves ve světě spíš známý jako "Živý Ken" demonstruje při setkání s fotografy na hotelovém pokoji, jaké novinky musel doplnit do svého šatníku.

Rodrigo Alves ve světě spíš známý jako "Živý Ken" demonstruje při setkání s fotografy na hotelovém pokoji, jaké novinky musel doplnit do svého šatníku. Profimedia.cz

Po odstranění dvou párů žeber už se bez korzetu neobejde. Živému Kenovi se hroutí tělo a ještě se tím chlubí

Je tomu jen pár měsíců, co si při zatím posledním z mnoha chirurgických zákroků nechal odstranit z každé strany hrudního koše po dvou žebrech. Aby prý vypadal štíhlejší. Připadá to i vám tak středověké a barbarské?

Rodrigu Alvesovi, který je natolik posedlý svojí chirurgickou přeměnou, to přijde normální. Vždyť každý přece musí vědět, jak náročný si vytyčil cíl. Ona transformace v partnera plastikové panenky Barbie je procesem náročným, extrémně nákladným a ano, tak trochu nebezpečným. A pro člověka, jež své změny tak hluboce miluje, také nekonečným.

A protože Rodrigo potřebuje svoji popularitu co nejvíce zachovat a potažmo tuhle panoptikální šou co nejlépe prodat majitelům televizních stanic, rozhodl se svými úspěchy pochlubit poněkud nevšedním způsobem.

Před svou návštěvou Milána obvolal redakce některých italských novin a přímo na svém hotelovém pokoji uspořádal improvizovanou tiskovou konferenci. Těm několika málo zástupcům tisku, kteří skutečně dorazili, pak předvedl své nové a pro normální fungování již nadále nezbytné „nádobíčko“ - korzety! Má hned čtyři různé a musí je nosit, aby se jeho tělo nezhroutilo.

Je k neuvěření, že se i v 21. století, přes veškeré volně dostupné informace, které jsou o podobných metodách a úpravách těla k dispozici, stále ještě dochází k podobným extrémům. Vždyť soustavné Alvesovo sebepoškozování a mrzačení pro splnění tak pofidérního cíle je evidentním projevem duševní choroby. Alvesovi se kvůli tomu stále hůř daří nalézt sponzory, natož pak další a další lékaře, kteří jsou ochotni tyto zákroky provést. Cestuje tak velmi často do destinací mimo USA či Evropu, kde se plastická chirurgie provozuje hodně, ale opravdu hodně "divoce". 

Super.cz


Časová osa článků