Rodačka z Prostějova se neváhala poodhalit.

Rodačka z Prostějova se neváhala poodhalit. Foto: Julia Martins Miranda

Topmodelka Pořízková (52) na svou domovinu nezapomíná. Český návrhář ji oblékl do hodně odvážného modelu

Českému návrháři se daří oblékat do svých modelů krásky, které obdivuje celý svět. Poté, co se do jedné z posledních módních kolekcí Jiřího Kalfaře zamilovala Alina Baiková, se módní designér těší ze spolupráce s jinou nádhernou Slovankou. Tou je Pavlína Pořízková.

„Samotnu mě přitahuje dramatičnost Jiřího návrhů a baví mě jeho smysl pro humor. Mám pocit, že díky tomu dojde kamkoli si přeje,” říká americká supermodelka českého původu, která se v minulosti stala nejmladší modelkou na obálce Sports Illustrated Swimsuit Issue.

„Pavlína je matka, supermodelka, herečka, spisovatelka a esejistka. Všechno tvoří s neskutečnou grácií. Představuje nejvyšší krásu a inteligenci. V mých očích je rozhodně královnou módního světa. Přišla a podmanila si svět. Teď se vrací zpátky na přehlídkové molo, aby zopakovala svou hvězdnost a pokoru, kterou vyzařuje,” obdivně komentuje svou múzu Jiří Kalfař.

Při tvorbě kolekce pro podzim a zimu 2018 se Jiří inspiroval viktoriánskou dobou, vrací se tak do  19. století a používá typické prvky jako korzety, límce, široké sukně a kalhoty v barvách  královské modře či zlaté. Stejně jako u předchozích kolekcí používá Jiří Kalfař recyklované tkaniny a místní výrobu v souladu s etikou udržitelných zdrojů a nulovými odpady. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků