Dan Hůlka je nesmrtelným Draculou...

Dan Hůlka je nesmrtelným Draculou... Herminapress

Kolegyně mu pomalu odcházejí do důchodu, některé už ani nejsou mezi námi: Tenhle Dracula je ale nesmrtelný

9. února 2018 10:58

Když roli před třiadvaceti lety začal hrát, byla to náhoda, protože původně plánovaný představitel titulní role Daniel Landa (49) se zranil. Pro Daniela Hůlku (50) byl Dracula osudovou šancí a pro všechny zůstal Draculou doposud, stejně jako Kamil Střihavka Ježíšem v Jesus Christ Superstar.

"Já jsem nesmrtelný, bídný, nesmrtelný," zpívá ve své roli. A je tomu tak svým způsobem i ve skutečnosti. Svoji osudovou roli zpívá Dan už ve třetím divadle. Po Kongresovém centru, kde měl v roce 1995 premiéru, se muzikál Karla Svobody (✝68) přesunul postupně do divadla Hybernia a nyní se hraje v Hudebním divadle v Karlíně, kde oslavil už 100. reprízu.

A zatímco Dracula se nemění stejně jako předobraz, po jeho boku už se vystřídaly mnohé představitelky Lorraine i dvojpostavy Adriany a Sandry. S Danem si je zazpívaly mimo jiné Lucie Bílá (52) a Iveta Bartošová (✝48). "Draculu hraju vlastně už od začátku. Osazenstvo se mění, přicházejí mladší kolegové, což je velmi příjemné, zvláště u kolegyň," usmíval se po 100. repríze Dan.

Nyní se vedle něho objevují mladé zpěvačky Kamila Nývltová (29) a Eva Burešová. Jedinou jeho stálou souputnicí je ještě Leona Machálková, která od pětadevadesátého střídavě zpívá obě hlavní ženské role. Na slavnostní repríze si ale nezazpívala. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků