Mikolas Josef Super.cz

Český zástupce pro hudební soutěž Eurovize vyvedl maminku na ples: Podívejte, jak Mikolas Josef tančí

Mladého zpěváka Mikolase Josefa jsme doposud v Česku moc neznali. Do své vlasti se ale pravidelně vracel, i když žije ve Vídni. Teď nás ovšem bude reprezentovat na hudební soutěži Eurovize, kde zatím naši interpreti, ať už šlo o kapelu Kabát, Terezu Kerndlovou (35) anebo Martu Jandovou (48) s Vaškem Noidem Bártou, příliš nezazářili. Prolomí ledy?

"Mám radost, ale samozřejmě cítím jemnou nervozitu. Bude to pro mě nový zážitek," míní Mikuláš, kterého jsme s maminkou potkali na Českém plese, kde vystupovali naši nejznámější umělci jako Karel Gott (✝80) nebo Marie Rottrová (80). Mladý zpěvák se ovšem přiznal, že současnou českou hudební scénu moc nezná.

"Je to pravda, protože se soustředím hlavně na zahraniční scénu a občas se stane, že přijdu domů a potupně vůbec nevím, o koho se jedná. Samozřejmě Karla Gotta anebo Marii Rottrovou znám," smál se zpěvák, který na písničku Marie Rottrové dokonce vyvedl maminku na parket, a jak tančí, se můžete podívat na našem videu.

A jak by se svojí kariérou v případě, že by na Eurovizi uspěl, dál naložil? "Chtěl bych dál bojovat v zahraničí. Pokusit se třeba o Ameriku. Už tam s pár lidmi jednáme, něco možná vyjde už před Eurovizí, ale nechci předbíhat, každopádně to je ten sen," prozradil s tím, že ale ani čeští fanoušci, kteří mu poslali hlasy, o něj nepřijdou. "Dál zůstávám hrdým Čechem, Čechy jsou můj domov a koneckonců, i když jsem byl ve Vídni, každých čtrnáct dní jsem se vracel zpátky a tak to i zůstane," ujistil nás. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků