Gina Lollobrigida

Gina Lollobrigida Profimedia.cz

Na tohle čekala 90 let: Legendární Gina Lollobrigida konečně odhalila svou hvězdu na chodníku slávy

Tom Cruise se jí dočkal ve 24 letech, Elizabeth Taylor dva roky před třicítkou. Italská filmová diva si ale na trvalý otisk své slávy na chodníku v Los Angeles musela počkat až do požehnaného věku.

Loni v červenci Gina Lollobrigida v Římě oslavila 90. narozeniny. I když patří k nejstarším žijícím filmovým ikonám, zvládla náročný přelet do Kalifornie, kde se zařadila mezi legendy. Herečka má na hollywoodském chodníku slávy hvězdu s číslem 2 628.

Hvězda filmů Fanfán Tulipán či Římanka stále miluje obdiv fanoušků a zájem fotografů o její osobu. Na slavnostní akt se patřičně vyparádila. Gina oblékla tyrkysové saténové šaty se zlatým zdobením, k nimž zvolila výrazné náušnice a natupírovaný účes.

Gina Lollobrigida se na stříbrném plátně objevila už po skončení druhé světové války. V 50. letech se stala sexsymbolem a psalo se o ní jako o nejkrásnější ženě celého světa. Herečka stále sleduje dění ve filmovém světě a šoubyznysu. Nedávno se přidala k iniciativě MeToo a svěřila se, že sexuálnímu obtěžování čelila už ve svých 19 letech. 

Adam Chromý , Super.cz


Časová osa článků