ilustrační foto

ilustrační foto Foto: fotobanka Profimedia

Nejmladší babičce na světě je pouhých 23 let

Rumunka Rifca Stanescuová (23) tvrdí, že je nejmladší babičkou na světě. A dost možná má pravdu. Mladá Rifca utekla se svým pozdějším manželem Ionelem, když jí bylo pouhých jedenáct let. Otec ji zaslíbil jinému chlapci z rodného města Investi, ale mladí lidé si prosadili svou a vzali se - ne sice na úřadu, ale podle romských zvyklostí. Ionelovi, který se živí prodejem šperků, bylo tehdy jen třináct let.

První dítě, holčička Maria, se jim narodilo již o rok později, když bylo Rifce dvanáct let. Dceru sice nabádala, aby se jejím příkladem neřídila a dál chodila do školy, ale nepodařilo se.

Maria už v deseti letech taky utekla, aby se vdala. A měla k tomu pádný důvod, protože již o šest měsíců později, v jedenácti letech, se jí narodil syn Ion.

"Jsem šťastná, že jsem se stala babičkou, ale pro Marii jsem si přála něco víc," říká Rumunka. Rifčina matka, která se také jmenuje Maria, se tak podle údajů listu Metro stala prababičkou již ve čtyřiceti letech. Rifce odpustila, ale prý až poté, co viděla, že ani ona svou mladou dceru neuhlídala. 

Korzo


Časová osa článků