Režisér Jan Svěrák s manželkou Evou na premiéře nového filmu Woodyho Allena Kolo zázraků

Režisér Jan Svěrák s manželkou Evou na premiéře nového filmu Woodyho Allena Kolo zázraků Herminapress

Jeho herečky dobře známe, ale manželku? Režisér Jan Svěrák vyrazil se svou paní do kina

Jako režisér pochopitelně sleduje tvorbu svých kolegů doma i v zahraničí, a Jan Svěrák tak nemohl chybět ani na uvedení nejnovějšího snímku Woodyho Allena Kolo zázraků. Do pražské Lucerny dorazil i se svou sympatickou paní Evou.

Ta pozornost nevyhledává a k vidění je ve společnosti zřídka, a když už, tak na filmových akcích, ať už spojených s manželovou tvorbou, nebo premiérách, jako byla právě ta poslední ‚allenovská‘, případně na filmovém festivalu.

Zatím posledním Svěrákovým filmem je Po strništi bos s Terezou Voříškovou a Ondřejem Vetchým v hlavních rolích, který dějově předchází slavné Obecné škole (s Libuší Šafránkovou, Zdeňkem Svěrákem a Janem Třískou) a jenž byl uveden loni v létě. Spolupracoval na něm, jak známo, se svým otcem Zdeňkem Svěrákem a do tajů filmařiny se vydala i další generace známého rodu. Janův syn František se podílel na střihu filmu a je také autorem traileru.

Z dalších Svěrákových filmů připomeňme Jízdu s Aňou Geislerovou, Jakubem Špalkem a Radkem Pastrňákem, oscarového Kolju s Andrejem Chalimonem, Zdeňkem Svěrákem a Libuší Šafránkovou, Tmavomodrý svět s Ondřejem Vetchým a Kryštofem Hádkem či Tři bratry s Vojtěchem Dykem, Tomášem Klusem a Zdeňkem Piškulou. 

Super.cz


Časová osa článků