Co dělá klesající hladina testosteronu s mužským tělem

Kam se poděl ten silný, sebevědomý muž s vypracovanými svaly, pro kterého nic nebylo problém. Vystřídal ho unavený „pán“ s rostoucím bříškem, se kterým jeho žena sice dál sdílí společné lůžko, ale už méně často sexuální zážitky. Co se stalo? Uklidníme vás: Nic nepřirozeného se mužům neděje, „jen“ jim klesá hladina primárního mužského hormonu. A to s sebou nese změny. Fyzické i psychické. Klesá nejen množství energie, ale i sexuální touha a libido, metabolismus se zpomaluje, svalová hmota ochabuje.
Jaké jsou příznaky?

Jaké jsou příznaky?

Četné výzkumy dnes dokážou pokles hladiny testosteronu vyčíslit. Nejvíce mužských pohlavních hormonů mají muži okolo 20. roku věku. Od 30. narozenin pak tato hladina klesá, a to zhruba o 1 % ročně. Padesátiletý muž má tedy zhruba o pětinu pohlavního hormonu méně než třicátník. Někteří odborníci pak tento stav označují jako „mužský přechod“. Příznaky poklesu testosteronu se většinou projevují kolem 35. Muži se stávají rozladění až neurotičtí, nabírají na váze a jsou častěji vyčerpaní. Možným nežádoucím příznakem je ztráta libida. Je vědecky prokázáno, že díky klesající hladině testosteronu mužské tělo po čtyřicítce ztrácí každý rok 3 % svalové hmoty. Ta je posléze nahrazována v tkáních tukem.

Koupit
nyní na Testomax.cz za 298 Kč včetně DPH
Jak se bránit?

Jak se bránit?

Tou nejlepší obranou proti nežádoucím příznakům klesající hladiny testosteronu je sport a fyzické aktivita. Další vhodnou prevencí je pravidelné užívání doplňku stravy TestoMax, který je vyvinutý speciálně pro muže po třicítce. Složení TestoMaxu podporuje růst svalové hmoty (pískavice řecké seno), pomáhá podporovat a udržet rovnováhu metabolismu tuků (pískavice řecké seno), přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi (zinek), přispívá ke snížení míry únavy (vitamin B6), přispívá k normální plodnosti (zinek) a k normální psychické činnosti (hořčík).

Koupit
nyní na Testomax.cz za 298 Kč včetně DPH
Světový rekordman Jan Železný TestoMax chlapům doporučuje

Světový rekordman Jan Železný TestoMax chlapům doporučuje

“Myslím, že jako bývalý vrcholový sportovec se v doplňcích stravy celkem vyznám a chápu, co je v jednotlivých věkových obdobích důležité. Jisté je, že v určitém věku se chlap o sebe musí začít více starat a udržovat se. Proto, chlapi, je čas brát Testomax. Já ho beru pravidelně,“ říká světový rekordman Jan Železný.

Koupit
nyní na Testomax.cz za 298 Kč včetně DPH
Více svalové hmoty a sebevědomí

Více svalové hmoty a sebevědomí

Vědecká studie (Poole Ch. et al.: J int Soc Sports Nutr.2010, 7:34) prokázala, že užívání pískavice řeckého sena podporuje růst svalové hmoty. Po dva měsíce byly testované skupiny A a B podrobeny stejnému pravidelnému silovému tréninku. U skupiny A byl ve srovnání se skupinou B zaznamenán až 2x větší nárůst svalové hmoty. Skupina A užívala 500 mg pískavice denně; skupina B užívala placebo. Obsah denní dávky pískavice v TestoMaxu je 600 mg. Každá tobolka TestoMaxu při dlouhodobém užívání tak podporuje růst svalové hmoty a udržuje rovnováhu metabolismu tuků. To mužskému organismu může přinést větší vitalitu, sílu a lepší fyzický výkon a tím i lepší život. Více na TestoMax.cz

Koupit
nyní na Testomax.cz za 298 Kč včetně DPH

Časová osa článků