Šestice adeptů na soutěž Eurovize

Šestice adeptů na soutěž Eurovize Michaela Feuereislová

Jeden z šestice adeptů pojede na Eurovizi. Komu dáváte největší šanci?

Česká republika není na soutěži Eurovize historicky příliš úspěšná, přesto se nevzdáváme. I letos budeme mít na mezinárodním pěveckém klání v Portugalsku svého zástupce.

Z šestice kandidátů se bude vybírat v národním kole, které nese název Eurovision song CZ. Tento výběr odvysílá Česká televize.

Před chvílí organizátoři oficiálně oznámili jména šesti jeho účastníků. Soutěže se zúčastní zpěvačky Eva Burešová a Debbi, kapely Doctor Victor a Eddie Stoilow a zpěváci Mikolas Josef a Pavel Callta.

Vybíralo se přes čtyři sta písní od různých interpretů, kapel a producentů z celého světa, z nichž třicet přišlo od domácích autorů. Českého reprezentanta bude vybírat jednak porota složená mimo jiné i z bývalých účastníků Eurovize, zároveň mohou ode dneška hlasovat pro klipy svých favoritů také diváci prostřednictvím speciální aplikace. Systém hlasování je velmi podobný jako například při hlasování ve StarDance.

Českého zástupce budou do Lisabonu doprovázet vedoucí české delegace Jan Bors a pověřený kreativní producent Jan Potměšil.

V minulém ročníku reprezentovala naši zemi jazzová zpěvačka Martina Bárta, největšího úspěchu za poslední roky dosáhla předloni Gabriela Gunčíková, která se prozpívala do finále. 

Kdo by měl podle vás odjet na Eurovizi?

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků