Vojta Kotek Super.cz

Padesát dní trpěl: Vojta Kotek se ve své první kostýmové filmové roli trápil s parukou. Takhle mu to v ní seklo

Nejvěští roli ze všech českých herců, kteří si zahráli v koprodukčním evropském filmu Marie Terezie měl Vojta Kotek (34). Ztvárnil manžela a největší životní lásku císařovny, Františka Štěpána Lotrinského. Byla to velká čest a natáčení pro něj bylo poučné i jako pro režiséra. Trochu ale také trpěl. A to kvůli dlouhovlasé paruce, kterou musel během natáčení nosit.

"Když hrajete ve filmu historickou postavu, která opravdu existovala, přináší to s sebou určitou zodpovědnost. Vždycky je to o to náročnější a o to větší je to výzva," svěřil Vojta, jehož jako rakousko-uherského císaře uvidíme na obrazovkách České televize 1. a 2. ledna večer.

V kostýmech se ovšem jako v druhé kůži necítil. "Není to něco, co bych si vzal rád normálně na sebe. Je mi hloupé říkat, že mi v tom bylo horko a že je ta paruka nepříjemná. Ale ono to tak je. Na druhou stranu mi to pomáhalo se do role vžít. Ale aspekt toho, že v tom strávíte padesát dní, je poměrně ostrý. Do té doby jsem nevěděl, že člověka můžou bolet vlasy. Nejkrásnější okamžik dne nastal, když jsem si mohl paruku sundat," přiznal Vojta.

Co ještě o natáčení prozradil, můžete vidět v naší video reportáži. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků