Skončí kvůli skandálu ohledně Tomáše Ortela letitá soutěž Český slavík?

Skončí kvůli skandálu ohledně Tomáše Ortela letitá soutěž Český slavík? Michaela Feuereislová

Skutečné výsledky Slavíků: V kapelách vyhrál Ortel před Kabátem, Hnídek ve zpěvácích předběhl Michala Davida!

Rozruch kolem úpravy výsledků hlasování v Českém slavíku pokračuje! Poté, co vrátili ceny pánové z Kabátů a také Michal David, chtějí vysvětlení i další hvězdy v čele s Karlem Gottem a Lucií Bílou. Odečtení hlasů Ortelu se totiž na základě zveřejnění skutečných výsledků hlasování ukazuje jako zásadní pro pořadí ve dvou kategoriích. Hlasujte v anketě na konci článku!

Zatímco pořadatelé vyhlásili jako druhého zpěváka Michala Davida a Tomáš Ortel (dříve Hnídek) z kontroverzní kapely skončil třetí, ve skutečnosti měl Tomáš Ortel 31 086 hlasů, takže by skončil druhý za Karlem Gottem, a Michal David 17 993 hlasů, tudíž by byl třetí.

A v kapelách je to podobné. Ortel, dosud považovaný za druhý band v pořadí, dostal 36 146 hlasů, Kabát, který oficiálně vyhrál, pak 31 072 hlasů. Pozice by si tak kapely vyměnily.
Ale nestane se tak, s pořadím se prý zpětně míchat nijak nebude.

„Pořadatel na jedné straně chápe za dané situace postoj skupiny Kabát i Michala Davida, na druhé straně ale trvá na svém rozhodnutí, že k porušení pravidel hlasování došlo, že zásah byl oprávněný a na zveřejněných výsledcích nebude nic měnit,“ píše se v prohlášení pořádající agentury Musica Bohemica.

Opakovaně upozorňuje, že nikdy nekritizovala samotnou výzvu k hlasování na sociálních sítích (dělají to ostatně skoro všichni umělci a jejich fandové). Za hranou už ale podle ní bylo to, že kdosi na fanouškovské stránce Tomáš Ortel Českých slavíkem vybízel ostatní, koho mají dát na druhé a třetí místo nebo z kolika telefonů mají hlasovat.

To už je podle organizátora soutěže Jaroslava Těšínského za hranou. Proto přistoupil s kolegy k tomu, že skupině uznal jen stejný počet hlasů, jaký měla loni. A samotnému Tomáši Ortelovi také.

Kritici rozhodnutí tvrdí, že za vším je politická (prý takzvaně sluníčkářská) motivace umlčet skupinu, která se negativně vyjadřuje k muslimům, imigrantům, černochům, homosexuálům a dalším skupinám obyvatel. To však Musica Bohemica odmítá.

Přesto ale možná přijde i o letitého sponzora, výrobce minerálních vod z Karlových Varů. Také ten se nechal slyšet, že se mu rozhodnutí nelíbí a bude uvažovat o ukončení spolupráce. 

Co se podle vás po současné kauze stane s anketou popularity Český slavík?

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků