Igor Timko a No Name Super.cz

Jsou v Česku slavnější než na Slovensku? Zpěvák kapely No Name by se kvůli tomu pohádal

Od doby, kdy v Českém slavíku existuje kategorie Slavík bez hranic, vyhrává ji pravidelně kapela No Name. Její lídr Igor Timko to vysvětluje bez přehnané skromnosti. "To je jednoduché. Jsme nejlepší," řekl Super.cz.

Ze Slovenska ovšem slýcháme hlasy, že u nich jejich domovská kapela tak populární jako v Česku není. Proti tomu ovšem Igor protestuje. "V lednu jsme dostali Křišťálové křídlo, to je slovenská nobelovka, a měsíc před tím jsme dostali cenu za nejúspěšnější slovenské album. Všechno funguje, jak má," ubezpečil nás.

S koncertováním je to už trošku jinak, ale i to dokáže Igor vysvětlit. "Máme sedmdesát procent koncertů v Čechách, ale to je velikostí trhu a tím, že Češi jsou ekonomicky silnější a dokáží nám dát nabídky a smlouvy. V červenci 2019 už máme nasmlouvané tři koncerty v Čechách," pochlubil se.

"Ale Češi nás nemají radši, mají nás stejně rádi doma i tady. Mají rádi Coldplay víc v Asii, nebo doma v Británii? A to po světě hrají osmdesát procent koncertů a doma dvacet," krčil rameny.

A jaké české interprety na Slovensku pro změnu sleduje? "V rámci rádia je slyšet Xindla X, kapelu Kryštof, teď jsem slyšel Jeleny, Kabáti vyprodávají naše arény, pak Lucie, Olympic a už také Mirai, což je nová nastupující generace a přejeme jim, ať se jim daří," vypočítali spolu s kolegou z kapely. 

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků