Tomáš Řepka

Tomáš Řepka Michaela Feuereislová

Ta částka vás položí: Víme, kolik si Tomáš Řepka za život vydělal peněz!

13. listopadu 2017 16:18

Zhruba 750 let by průměrnému Čechovi trvalo, než by vydělal to, co bývalý „čutálista“ Tomáš Řepka (44) za dvacet roků kariéry! Hráč, který kopal třeba za český Baník, Spartu, v Itálii za Fiorentinu a v Anglii za West Ham, přitom mohl dosáhnout ještě na mnohem větší sumy. Nebýt rodiny…

Tomáš obvykle o svých financích nehovoří. Výjimku udělal ve své v pořadí třetí knize Děkuju, kterou sepsal s Janou Ciglerovou. Vychází 28. listopadu a bývalý reprezentační obránce se v ní na rozdíl od dvou předchozích fotbalu věnuje docela okrajově. Spíš otvírá tabu v podobě přiznání svých neřestí, problémů nebo rodinných lapálií.

„Podle některých údajů jsem za svoji sportovní kariéru vydělal něco kolem 400 miliónů korun hrubého. Z toho po odepsání daní, které jsou třeba v Itálii a Británii padesát procent, zbyde polovina, a z toho se musí odečíst ještě náklady na život tam, protože domy, školy a všechny ostatní výdaje si hráči v zahraničí musí platit sami. V mém případě ještě něco dělaly pokuty, že, takže částka, která mi fakt přistála na účtu, se té původní nepřibližuje ani omylem, ale špatně jsem si nežil, to určitě ne,“ píše v knize Tomáš „Blikanec“ Řepka.

Čistého si tedy přišel na zhruba 200 miliónů korun. Průměrná čistá mzda u nás nyní činí něco kolem 22 tisíc korun, takže by většina lidí na jeho celkový příjem musela skutečně dělat tři čtvrtiny tisíciletí.

Řepka mohl vydělat ještě o dost víc, nebýt toho, že rodině Anglie nevyhovovala, a tak se za ní přestěhoval zpátky do Čech. Nikdo tehdy nechápal, proč rozjetou kariéru v nejslavnější soutěži světa zničehonic zahodil, ale fotbalista asi nikdy nelitoval.

A za co utrácel? Hlavně za své dvě rodiny.

„Jestli bych chtěl mít dneska na něco peníze, tak je to na jedinou věc: na horší časy, kdyby se někomu něco stalo. Třeba kdyby Kačka přišla o práci, máma potřebovala na léčení nebo kdyby se nedej bože stalo něco s dětmi. Takhle jsem nikdy dřív neuvažoval, protože jsem měl pocit, že se mně ani mým blízkým nemůže nic stát. Teď už vím, že může, a to kdykoliv,“ dodal ve své nové knize Tomáš. 

David Zápal , Super.cz


Časová osa článků