Marika Gombitová má nový vozík do terénu.

Marika Gombitová má nový vozík do terénu. Foto: Crystal studio MG

Marika Gombitová opět na scéně: Pořídila si elektrický vozík za čtvrt miliónu

9. listopadu 2017 11:55

Je jednou z nejslavnějších slovenských zpěvaček všech dob. Zároveň získala prestiž i jako vynikající skladatelka, autorka více než šesti desítek písní. Během své kariéry vydala devět sólových alb. Její hlas má rozsah přes dvě oktávy, je svá a snadno rozpoznatelná. Čtyřikrát vyprodala pražskou Lucernu. A už za tři týdny se chystá Marika Gombitová na svůj jediný letošní koncert v Praze.

Marika Gombitová v těchto dnech intenzivně zkouší a připravuje se na svůj autorský koncert, který se uskuteční v předvánočním čase v Praze. Fanoušci si můžou do kalendáře poznačit datum 2. prosince. V ten den se bude v pražské Tipsport areně konat koncert s názvem Sen Mariky Gombitové. Bude výjimečný tím, že na něm zaznějí výhradně autorské skladby Mariky.

„Těším se, že jako hosty přivítám mladé a talentované hudebníky od nás i z Čech a Moravy a všichni budeme zpívat skladby, ke kterým jsem napsala hudbu,“ prozradila Marika Gombitová, která má jako skladatelka na svém kontě hity jako Koloseum, Paradiso, Zem menom Láska, Nenápadná nebo Úlomky spomienok, podle kterého pojmenovala i svou vzpomínkovou knihu.

Marika Gombitová za svou kariéru absolvovala přes 450 koncertů, z toho celou třetinu už na vozíčku. „Vím, jak krásné je vystupovat na jevišti před tisícovkami lidí a o tento pocit bych se teď ráda podělila i se svými mladšími kolegy. Věřím, že to bude pěkný zážitek pro nás všechny,“ doufá Marika Gombitová.

Ze Slovenska Mariku Gombitovou na autorském koncertu podpoří a do Prahy zavítají nejvýraznější tamní hvězdy – Celeste Buckingham a Adam Ďurica, dále Emma Drobná a začínající talentovaný zpěvák Laco Bubnár. „Celeste i Emma přinášejí do slovenského éteru téměř světový sound. A Adam je úspěšný, vždy pozitivně naladěný písničkář. S Lacem jsme se poznali na jedné charitativní akci a musím říct, že je to opravdu výjimečný talent,“ komentuje své slovenské hosty Marika. Z mladých českých zpěváků se představí Martin Chodúr, Sabina Křováková, Emma Smetana, Tereza Kerndlová a Adam Mišík.

A jak se Marice daří, když zrovna nezpívá ve studiu nebo se skupinou? Jezdí hlavně na výlety nejen na farmu za Bratislavu. Slovenská Slavice je totiž velká milovnice zvířat a přírody. A aby se mohla venku pohybovat bez cizí pomoci, koupila si po sedmatřiceti letech, co je upoutaná na vozíček, svůj první elektrický terénní vozík do přírody. A díky němu zažívá chvíle, které dosud neznala. Vozík jí totiž dává větší volnost a svobodu, tedy pocity, které už desítky let neměla. Maričin elektrický terénní vozík do přírody byl vyrobený přímo pro ni na míru a jeho cena se pohybuje okolo 250 tisíc korun. 

Saša Šeflová , Super.cz


Časová osa článků