Karya (vpravo) se vrací na scénu s novou deskou Zůstaň. Kmotrami alba byly Ilona Csáková s Valérií Zawadskou.

Karya (vpravo) se vrací na scénu s novou deskou Zůstaň. Kmotrami alba byly Ilona Csáková s Valérií Zawadskou. Michaela Feuereislová

Pamatujete na zpěvačku Karyu a její hit Spoutaná? Po letech vydala desku a hlásí comeback

V první polovině devadesátých let zazářila na hudební scéně se svým hitem Spoutaná, zpívala se skupinou Shalom a taky jsme ji mohli vidět v řadě úspěšných muzikálů. Teď zpěvačka Jana Feriová (54), kterou si mnozí spíše pamatují pod jejím pseudonymem Karya, hlásí velký návrat na scénu.

Po letech totiž maminka dvou synů do světa vypustila nové album Zůstaň. „Tahle deska vychází po dvanáctileté pauze. S Jindrou Parmou, který je autorem hudby, jsme se průběžně potkávali. Řekli jsme si, proč něco zase nezkusit. Nejdříve vznikly dvě písničky, pak jsme začali pracovat na dalším materiálu. Trvalo to dva roky,“ prozradila Super.cz Karya.

Na nové desce je patnáct nových songů. „Texty psali Pavel Cmíral, producent Pavel Hruška, a o některé jsem se pokusila i já. Teď bychom rádi nové písničky představili lidem. A hned pak začneme přemýšlet nad samostatným koncertem,“ dodala dáma, která si za kmotry svého alba vybrala kolegyně Ilonu Csákovou (52), Marcelu Březinovou a herečku Valérii Zawadskou. 

Jiří Nedvídek , Super.cz


Časová osa článků