Tereza z vlastní zkušenosti ví, jak důležité je mluvit o věcech, které děti trápí.

Tereza z vlastní zkušenosti ví, jak důležité je mluvit o věcech, které děti trápí. Foto: Pinktober (4x)

Tohle téma Kerndlová nerada otvírá. Kráska se rozpovídala o rakovině v rodině, aby tak pomohla jiným

26. října 2017 13:06

Na veřejnosti rozdává úsměvy, ne vždy byla ale Tereza Kerndlová (32) takto pozitivní. Už ve svých osmi letech prožila zpěvačka první těžké období, když její otec Laďa Kerndl onemocněl rakovinou krku a o devět let později bojovala její maminka Milada se stejnou nemocí.

„Byla jsem seznámena s tím, že tatínek je nemocný. Vlastně si toho, když jste malí, ani nejde nevšimnout,” vzpomíná Tereza na první setkání s touto nemocí v rodině.

Nedostatek informací a také hloupé řeči jejích vrstevníků v době onemocnění rodičů v Tereze vyvolávaly velmi nepříjemné pocity. „Děti vnímají dané situace jinak než dospělý člověk. Děti dovedou být i zlé, a tak jsem se dozvídala i velmi nepříjemné věci,” kroutila hlavou Tereza.

Tyto zážitky dovedly Terezu k tomu, aby podpořila projekt Pinktober, jehož cílem je upozornit na problém rakoviny prsu. V letošním roce pomohou vybrané peníze aktuálnímu projektu s názvem Říct to dětem. Jedná se o kampaň zaměřenou na rodiny a na to, jak je obtížné vyrovnat se s nemocí a říci to dětem. „Vyvstává hrozně moc otázek, a když děti o tomto problému nic nevědí, tak to prožívají ještě hůře,” svěřila se se svým názorem Kerndlová, která sama čerpala ze svých zkušeností. 

Jiří Čeladník , Super.cz


Časová osa článků